Tisztelt Olvasó!
Sokáig reménykedtünk abban, hogy – a veszélyhelyzet elmúltával – idén 22. alkalommal találkozhatnak az oktatási szakemberek Hajdúszoboszlón az Országos Közoktatási Szakértői Konferencián.
Rendezvénysorozatunk egyik nagy vonzereje a személyes találkozás lehetősége, az élmény- és tapasztalatcsere, a kapcsolatépítés.
Sajnos a koronavírus okozta helyzet a konferencia időpontjának közeledtével sem javult, ezért a konferenciának alkalmazkodnia kellett az aktuális állapothoz.
Nem szerettük volna törölni vagy elhalasztani a rendezvényt, így a rendkívüli helyzetre reagálva az online térbe ültettük át.
A közvetítés a komplex szolgáltatásával valósult meg a suliszervizkonferencia.com oldalon keresztül. Ez az idei online konferencia kommunikációs felülete.
Vegyes formában közvetíttettük a regisztráltak számára az előadásokat/szekciófoglalkozásokat/egyéb programokat:
- a plenáris előadók/kerekasztal-beszélgetések résztvevői egy adott helyszínről, néha távolról kapcsolódtak a beszélgetésbe, illetve tartották meg az előadásaikat valós időben, esetenként felvételről;
- a szekciófoglalkozások közvetítése online módon valósult meg. Az az elképzelésünk, hogy 30–50 regisztrált résztvevő becsatlakozhasson a szekció munkájába, s kialakulhassanak tényleges szekciófoglalkozások (kérdezési, hozzászólási lehetőséggel), csak részben realizálódott;
- a kiállítások virtuális módon, kisfilmek formájában történtek.
A virtuális konferencia – melynek eszközei egészen mások, mint a hagyományos, offline eseményé – ma már nem újdonság, de sokak számára még kissé idegen az online tér.
Bíztunk abban, hogy megfelelő tartalommal és megfelelő közvetítési móddal a résztvevők figyelmét fenn tudjuk tartani – üljenek akár munkahelyükön, irodájukban vagy legyenek akár home office.
Tudtuk, hogy teljes egészében lehetetlen hozni az élő konferenciák hangulatát, de a célunk az volt, hogy az esemény végén mindenki pozitív tapasztalatokkal gazdagodva búcsúzzon annak ellenére, hogy nagyon hiányoztak a közös beszélgetések, a visszacsatolások, a tapasztalatcserék, a kulturális rendezvények, a találkozások!
Az az előadás, amely hatásos egy jól berendezett, hagyományos konferenciateremben, nem biztos, hogy hasonlóan jól működik a virtuális térben. Még a legprofibb, leggyakorlottabb előadóknak is komoly próbatétel a virtuális közönség figyelmének fenntartása.
Ezért külön köszönjük az előadóknak, a közreműködőknek, hogy e rendkívüli helyzetben is elfogadták felkérésünket, így hozzájárultak ahhoz, hogy folytatódhasson ez a nagy hagyományokkal rendelkező, több mint 20 éves sorozat, melynek idei állomása:
Mit hoz a jövő? Tanítás–tanulás másképp…
XXII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia
online: https://suliszervizkonferencia.com
2020.november 3–5.
A szervezők célkitűzése idén is az volt, hogy a résztvevők megismerjék a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttképzés – rendkívüli helyzetre hangolt – aktuális feladatait, a kihívásokat, az előttünk álló változásokat, terveket, irányokat és intézkedéseket.
Sok-sok pozitív hozadéka, tanulsága van a digitális munkarendnek az iskola falai közé visszatérve. Egészen biztosan megváltoztathatja a szerzett tapasztalat a tanulási, tanítási szokásokat a közeljövőben. Mindezek természetesen a konferencia tematikáját is meghatározták.
A konferencia általános céljai nem változtak, így a hagyományoknak megfelelően az alábbiak voltak:
- A résztvevők megismerjék a köznevelés, a szakképzés előtt álló feladatokat, az ágazati irányítás terveit, szándékait, fejlesztési elképzeléseit az oktatás eredményességének és minőségének biztosítása érdekében.
- Az intézmények segítséget kapjanak ahhoz, hogy felkészülhessenek a köznevelési rendszert érintő aktuális változásokra, intézkedésekre.
- Áttekinthessük az Európai Unió által finanszírozott, a nevelési-oktatási rendszert érintő fejlesztési projekteket, valamint a jövőben induló fejlesztési irányokat.
- Erősödjék a párbeszéd az oktatáspolitikusok, az oktatási szakemberek, valamint az intézmények, a szakértők, a szakmai szervezetek között.
Megismerhettük a rendkívüli helyzetben alkalmazott, a visszarendeződés után is alkalmazható jó gyakorlatokat.
Ízelítőt kaptunk az oktatásban használható/használandó technikai újdonságokról, az innovatív pedagógiai módszerekről és a jó gyakorlatokról, a következő évek kihívásairól.
Az online helyzetre tekintettel változtattunk a rendezvény időbeosztásán, struktúráján.
Sajnos törölnünk kellett a programból:
- a Diáktárlatot (tavaszra halasztottuk);
- a kulturális és szabadidős programokat (színházi előadás, díszvacsora, rekreációs programok)
- a helyszíni kiállításokat;
- a workshopokat;
- a folyosói és egyéb megbeszéléseket, tapasztalatcseréket, találkozásokat.
A konferencia plenáris előadásait két videoklippel foglaltuk keretbe. Egy olyan dal magyar, illetve angol nyelvű változatával, amely megjelenését követően nagyon rövid időn belül óriási sikert aratott itthon és határainkon túl is: Európa 2020, a remény himnusza.
„Ezért kérlek, mentsük meg őt, a vén Európát, a megtört nőt!”
A mindenki számára ismerősen csengő dal ez év tavaszán új köntösben jelent meg. Az Európa 2020 a klasszikus Varga Miklós Európa című slágerének felújított változata, amelynek szövegét két fiatal énekes-előadóművész, Nagy Szilárd és Ragány Misa a kialakult helyzetnek megfelelően írta át a világot sújtó vírusjárványra reagálva.
A dal új változata – bár Európáról szól – most nemcsak az öreg kontinensnek, de az egész világnak üzeni: tartsunk ki és fogjunk össze, mert együtt legyőzhetjük ezt a láthatatlan ellenséget!
Ragány Misa szerint a dal üzenete megérinti a hallgatót: „Igyekszik csillapítani a bennünk rejlő félelmeket, hittel és jóakarattal pedig biztat mindannyiunkat. Soraiból mindvégig kicseng a reménykedés és a szép jövő képe.”
A szerzemény minden képzeletet felülmúló sikereket ért el határainkon innen és túl egyaránt. Az Európa 2020 megjelenését követően az alkotók napokon belül látták, hogy ez a feldolgozás túlmutat egy „egynyári” slágeren, és átlépte határainkat, még magyar nyelven is (közel húsznyelvű felirattal) nemzetközi útjára indult és társadalmi küldetést vett a vállára, országtól függetlenül. Ezért is fogalmazódott meg az előadókban, hogy elkészítik a dal angol nyelvű változatát, hogy az üzenete még befogadhatóbb legyen külföldön is.
Nagy Szilárd az alábbiakat nyilatkozta: „Csarnai Borbála fordítása szerintünk fantasztikusan sikerült, abszolút átjön benne az üzenet – a hit, a remény, a szeretet, és az összefogás –, ami rendkívül fontos volt számunkra. A klip így már teljesen új hangi és képi világgal rendelkezik, és szándékosan nem az elmúlt hónapok vírushelyzetére reflektál, hanem egy teljesen különálló történet jelenik meg benne: sehol egy maszk, vagy beteg emberek, és ez nem véletlen. Úgy gondoljuk, hogy a dal nem csak az elmúlt időszakra érvényes, hanem arra is, hogy a vírus után hogyan hozzuk rendbe Európát. Magyarországon ez a dal lett az összefogás himnusza, bízunk benne, hogy az egész kontinensen az lehet.”
Ragány Misa számára ez a munka több szempontból is sokat jelentett: „Fantasztikus érzés, hogy a dalunk ilyen rövid idő alatt ennyire sikeres lett, és hogy az embereknek valóban adni tudtunk vele reményt, hitet, támogatást a nehéz napokban.”
A konferencia szervezői a zenei élmény átadásán túl a kitartást, a biztatást szerették volna tolmácsolni a videoklipekkel a résztvevők számára! Gratulálunk az előadóknak, köszönjük!
A konferencia résztvevői, együttműködő partnerei
Ahogyan az elmúlt években, úgy idén is számos intézmény, szervezet együttműködésével, segítségével tudtuk megoldani, hogy regisztrációs díj nélkül vehessenek részt a jelentkezők a konferencián.
A konferencia iránt az elmúlt években folyamatosan nőtt az érdeklődés. Idén nem tudtuk előre megjósolni, hogy a megváltozott helyzetben hogyan alakul majd a jelentkezők száma.
Ma már ismerjük a számokat. A rendezvény befejezéséig 1013-an regisztráltak. A suliszervizkonferencia.com oldal továbbra is él, ma is bárki regisztrálhat és bejelentkezés után megtekintheti az előadásokat, szekciókat, kerekasztal-beszélgetéseket és a kiállítók kisfilmjeit.
A regisztráltak nemek szerinti megoszlása:
- nő 725 fő,
- férfi 288 fő.
Összesen 142 szakmai program (plenáris előadás, szekciófoglalkozás, workshop) valósult meg:
- plenáris előadások: 27 db,
- szekciók: 15 db,
- szekciófoglalkozások: 60 db,
- kerekasztal-beszélgetések: 2 db.
Szakmai előadók száma: 124 fő (van olyan előadó, aki többször adott elő, van olyan szekciófoglalkozás, amelyen több előadó is szerepelt):
- plenáris előadó: 27 fő,
- kerekasztal-beszélgetésen résztvevő: 9 fő,
- levezető elnök: 3 fő,
- szekcióvezető: 15 fő,
- szekcióelőadó: 70 fő.
A regisztráltak, jelentkezők, közreműködők száma intézménytípus szerinti megoszlásban:
- általános iskola 174 fő,
- összetett intézmény 121 fő,
- szakképzési centrumok (SZC) 97 fő,
- gazdasági társaság (kft., rt. stb.) 59 fő,
- óvoda 56 fő,
- gimnázium 49 fő,
- általános iskola és alapfokú művészetoktatási intézmény 43 fő,
- tankerületi központok (TK) 36 fő,
- Oktatási Hivatal (OH) 31 fő,
- felsőoktatási intézmény (nem művészeti) 30 fő,
- nyugdíjas 28 fő,
- egyéb 23 fő,
- alapfokú művészetoktatási intézmény (AMI) 21 fő,
- egyesület, alapítvány 21 fő,
- pedagógiai-szakmai szolgáltató intézmény (pedagógiai intézet) 21 fő,
- határon túlról 16 fő,
- Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
(Matehetsz) 16 fő, - pedagógiai szakszolgálat 14 fő,
- Digitális Jólét Nonprofit Kft. 12 fő,
- Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (EGYMI) 11 fő,
- Eszterházy Károly Egyetem Oktatás 2030 Tanulástudományi Kutatócsoport (EKE 2030) 10 fő,
- kollégium 10 fő,
- pedagógiai oktatási központok (POK) 10 fő,
- egyéb szakképző intézmény 9 fő,
- Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) 9 fő,
- Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) 9 fő,
- Nemzeti Tehetség Központ (NTK) 9 fő,
- szakmai szervezet, szövetség 9 fő,
- egyéb fenntartó (önkormányzat, egyház) 8 fő,
- nonprofit kft. 8 fő,
- egyéni vállalkozó 7 fő,
- művészeti intézmény, iskola, zeneiskola 6 fő,
- művészeti egyetemek 5 fő,
- egyéb állami, önkormányzati, egyházi nem oktatási intézmény 4 fő,
- Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram projekt (EKE KAP) 4 fő,
- Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) 3 fő,
- Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) 3 fő,
- Belügyminisztérium 2 fő,
- Klebelsberg Központ (KK) 2 fő,
- Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) 2 fő,
- Agrárminisztérium 1 fő,
- Innovatív Képzéstámogató Központ 1 fő,
- Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete (KÖSZOE) 1 fő,
- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) 1 fő,
- Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság 1 fő.
Köszönet együttműködő partnereinknek:
-
Emberi Erőforrások Minisztériuma
-
Innovációs és Technológiai Minisztérium
-
Agrárminisztérium
-
Berettyóújfalui Tankerületi Központ
-
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar
-
Dell Magyarország Kft.
-
Digitális Jólét Nonprofit Kft. – Digitális Jólét Program
-
Digitális Jólét Nonprofit Kft. – Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
-
Eszterházy Károly Egyetem – Komplex Alapprogram
-
Eszterházy Károly Egyetem – Tartalomfejlesztési Projekt – Oktatás 2030 Tanulástudományi Kutatócsoport
-
Klebelsberg Központ
-
Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség
-
Learning Innovation Kft.
-
Magyar Diáksport Szövetség
-
Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
-
Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal
-
Oktatási Hivatal
-
Pénziránytű Alapítvány
-
Tempus Közalapítvány
-
UNI-V-ARTS Konzorcium: Magyar Képzőművészeti Egyetem, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Magyar Táncművészeti Egyetem, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Színház- és Filmművészeti Egyetem
Külön köszönjük a Digitális Jólét Nonprofit Kft. – Digitális Jólét Program – Digitális Pedagógiai Módszertani Központ támogatását!
Köszönjük a közvetítést végzőmunkatársainak a komplex szolgáltatást, valamint a helyszínt biztosító szállodának, a Danubius Hotel Gellértnek az együttműködést.
Ebben az évben nem valósulhatott meg szakmai kiállítás, bemutató, workshop, így virtuális kiállítás keretében a konferencia szüneteiben vetítettük a kiállítók kisfilmjeit:
- Balázs-Diák Kft.
- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamosmérnöki és Informatikai Kar - Darts Matek Kft.
- Digitális Jólét Nonprofit Kft. – Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
- H-Didakt Kft.
- Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
- Makerspace Kft. – Tananyagfejlesztő (Maker's Red Box) és Digitális Közösségi Alkotóműhely
- Móra-BOOKR Kids Kft.
- Nemzeti Tehetség Központ Nonprofit Kft.
- Nyitott Ajtó Baptista Általános Iskola, Óvoda, Művészeti Szakgimnázium, Középiskola és Kollégium
- Oktatási Hivatal
- OTP Fáy András Alapítvány
- Raabe Klett Oktatási Tanácsadó és Kiadó Kft.
- Semester-steps.com
- Stiefel Iskolaellátó
- Tempus Közalapítvány
- Vodafone Magyarország Zrt. – Digitális Tanterem Program
A konferencia kiadványa
Hagyomány – s ehhez mindig következetesen ragaszkodunk –, hogy a konferenciát követően minden évben megjelenik a kiadványkötet papír alapon és elektronikusan is.
E kötet a konferencián elhangzott előadások, vitaindítók, szekció-összefoglalók gyűjteménye. Reméljük, hogy a kiadvány segítséget nyújt további munkájukhoz! A konferencián készült fotóanyag most azt jelzi, hogy az idei rendezvény más volt, mint az előzők. Bízunk benne, hogy jövőre ismét találkozhatunk Hajdúszoboszlón!
Köszönjük a plenáris előadók, a kerekasztal-beszélgetések résztvevői, a szekcióvezetők, a levezető elnökök és a szekciók előadóinak együttműködését, amellyel lehetővé tették az elhangzott előadások, referátumok megjelentetését. Köszönjük, hogy tapasztalataikat, tudásukat, információikat az érdeklődők rendelkezésére bocsátották.
Köszönjük, hogy Nagy Szilárd és Ragány Misa énekes-előadóművészek videoklipjeit megnézhettük, valamint hogy a szünetekben virtuális kiállításokat tekinthettünk meg!
Idén a szokásosnál kevesebb előadó küldte el tanulmányát, publikációját, mely valószínűleg a rendkívüli helyzet megváltozott munkakörülményei, megnövekedett elfoglaltságai miatt alakult így.
A kiadvany.suliszerviz.com oldalon keresztül tekinthetők meg az egyes évek kiadványai. Úgy szerkesztettük meg ezt az oldalt, hogy több szempont (előadó neve, intézmény típusa, előadás típusa, előadás témája, háttérintézmények) szerint keresni lehessen a dokumentumok között. Örömmel tapasztaljuk, hogy az összeállítást folyamatosan sokan látogatják.
Vélemények a konferenciáról
Az online módon rendelkezésre bocsátott elégedettségi kérdőívet 210 résztvevő töltötte ki. A kérdéseinkre kapott értékeléseket foglalja össze az alábbi táblázat.
A konferenciával kapcsolatos elégedettség
1. | Mennyire elégedett összességében a konferenciával? | 91,69% |
2. | Megfelelő-e a konferencia időpontja, időbeosztása? | 89,04% |
3. | Mennyire volt tartalmas a konferencia szakmai programja? | 91,59% |
4. | Mennyire volt hasznos a plenáris előadások témaválasztása? | 89,57% |
5. | Mennyire volt elégedett az Ön által választott szekció szakmai munkájával? | 92,11% |
6. | Mennyire segíti további szakmai munkáját ez a konferencia? | 82,69% |
7. | Mennyire volt elégedett a "virtuális" kiállítással? | 89,64% |
8. | Elégedett-e a konferencia szervezőinek munkájával? | 96,76% |
9. | Mennyire volt megfelelő az online szolgáltatás (kép, hang)? | 85,17% |
A legtöbb érdeklődőt vonzó szekciók
# | Szekció | Szekcióvezető |
06. | Digitális pedagógiai folyamatok tervezése – Digitális Jólét Program | Szalay Sándor |
02. | Iskolai nevelés–oktatás | Fodor Gábor |
03. | Intézmények a megújuló szakképzés rendszerében - Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal | Hudacsek Lászlóné |
05. | Hátrányos helyzetű/ sajátos nevelési igényű gyermekek nevelése-oktatása | Thaisz Miklós |
13. | Teheteséggondozás - Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége | Dr. Polonkai Mária |
10. | Workshopok | Erdei Gyula |
Ízelítő a szöveges véleményekből
Kiemelkedően jónak ítélem az alábbiakat |
|
tartalom |
technika, szervezés |
Örömmel tapasztaltam, hogy az előadások teljes mértékben épültek az előző online időszak tapasztalataira, s a megoldási javaslatok is ezek ismeretében születnek. |
Az online tér kiválóan megfelelt a célnak, jó minőségű volt a közvetítés. A kisebb bakikhoz nagyon pozitívan, továbblendítően álltak hozzá az előadók is. |
Aktuális témák, kiváló előadókkal, fontos kérdésekről. Sok segítséget jelent minden évben a konferencia minden szinten, nemcsak szakértőknek. |
A konferencia előadásainak könnyű elérését, a bekapcsolódás „egyszerűségét”. Korábban még nem találkoztam ilyen könnyen és jól használható felülettel. |
A konferencia levezetése, a felkért előadók felkészültsége. |
A közvetítés, az előadók és moderátorok közötti kapcsolások profi módon voltak megvalósítva. |
A konferencia programja. |
A közvetítés színvonala. |
Képzett előadók. Érdekes, hasznos témák. |
A közvetítés minősége. |
Az aktuális kérdésekben megszólaltak az országos vezetők és a gyakorlatban dolgozó kollégák is. |
A technikai megoldások, az előadások, programok könnyű, áttekinthető elérése. |
A plenáris előadások. |
A program átjárhatósága |
A szekcióban elhangzott hasznos információk. |
Az élő adások közvetítése. Az informatikai háttér. |
A témaválasztás, aktuális problémák. |
Rugalmasság a megvalósításban. |
Minden területet érint a konferencia. |
Nagyon jó és informatív volt az internetes felület. |
A kerekasztal-beszélgetések. |
Elsőre is többnyire minden flottul ment. |
Az előadások listája széles szakmai választékot kínált. |
A csatlakozási lehetőségek, linkek gyorsan, hiba nélkül működtek. |
Az előadók előadásmódja, az adott téma részletes bemutatása. |
A felület kezelése egyszerű s áttekinthető. |
Az előadók jól felkészült szakemberek voltak, jó lendülettel, közérthetően adták elő témájukat. |
A nehézségek ellenére is magas szinten szervezték meg a konferenciát. |
Az előadók talán még összeszedettebbek voltak, mint élőben. |
Kiváló szervező munka! |
Előadók különösen a versenyszférából. |
Időzítés és a pontos programkövetés. |
Összességében minden tetszett. A digitális eszközök, a gyerekek online kitettsége, a szakképzési téma, pilot programok bemutatása nagyon tetszett. |
Az előkészítés, a tájékoztatás rendkívül gondos és precíz volt. A program gördülékenyen zajlott, az időkeretek betartása nagyon pontos volt. |
Magas szakmai színvonal, rugalmas részvételi, választási lehetőség, témák aktualitása, hasznossága. |
Pontos, precíz tájékoztatás az időpontokról és a technikai feltételekről. |
Legkevésbé vagyok elégedett az alábiakkal |
A Covid-helyzet okozta távolsággal. |
A személyesség hiányzik, de adott helyzetben nem volt más lehetőség. |
Az online közvetítés nem pótolja a személyes előadás hangulatát, de ebben a helyzetben szükségszerű. |
Jó lett volna közvetlenül is találkozni sokakkal. |
Sajnos a délelőtti előadásokról munka miatt lemaradtam. |
Nehezen tudtam választani a párhuzamosan futó programokból. |
Túlontúl az estébe húzódott a program. Közben a munkaidő lejárt, haza kellett közben menni, így az előadás egy része elveszett. |
A hang minőségét többször kellett beállítani, hogy hallható legyen. |
Sajnos időnként várakozni kellett, hogy sikerüljön kapcsolni az előadót. |
A szekció funkciója így online térben nehezen értelmezhető, gyakorlatilag újabb előadások voltak. |
Több hasonló témájú előadást hallottunk, amelyek felszínen maradtak. |
A szekcióba a megadott kóddal nem sikerült belépnem. |
Online szolgáltatás minősége. |
Pontos kezdés. |
Technikai megoldásokkal. |
Nem volt ilyen. |
Mindennel nagyon elégedett voltam. |
Egyéb észrevétel, javaslat |
Kissé hosszúnak tűnt a 3 nap abban az esetben, ha valaki végignézte és hallgatta a konferenciát. A 3. nap délutánjára teljesen elfáradtam. Természetesen a rendkívülien jól felkészült előadóknak köszönhető. |
A jövőben is szeretnék részt venni a konferencia előadásain. |
Ez nem feltétlen a konferencia hibája, bár lehetne segíteni rajta szerintem a konferencia eszközeivel, de hiányolom azt, hogy az egyes részterületeken elhangzó előadások illetve eredmények hol érnek össze? Pl. a KK KRÉTA fejlesztése az EKE NKP-s fejlesztésével illetve a BME MI kutatásával a digitális oktatási rendszerekben való felhasználásáról. Mondjuk, ha a szekciók vagy még inkább a nap végén lenne egy kerekasztal-beszélgetés az előadókkal illetve egy moderátorral, aki az egész napot végig követte, és kvázi „összeköti” a feleket, hogy akár ott helyben elméletben végigvegyék, hogyan tudnák egymás eredményeit felhasználni, illetve leegyeztetni egy jövőbeni együttműködést. |
Gratulálok a szervezéshez, a megvalósításhoz, magas színvonalú, sokoldalú programban volt részem, el is fáradtam a napok végére. Kívánom magunknak találkozzunk jövőre személyesen! |
Ha nem online konferencia lett volna, biztosan nem tudtam volna részt venni rajta. Javaslom, hogy a jövőben is ilyen formában kerüljön megszervezésre. |
Hála és köszönet a SZERVEZŐKNEK, a technikusoknak és természetesen a szakmai előadóknak, akik magas felkészültséggel vettek részt a konferencián. Szívből kívánom, hogy jövőre találkozhassunk személyesen! |
Inkább legyen jelenléti a konferencia, de jó, hogy nem maradt el. |
Jó lenne az előadások és a szekcióülések anyagát későbbi időpontban is elérhetővé, nyilvánossá tenni. |
Jó lenne szélesebb körből választani az előadókat. |
Jobb volt az élmény, amikor az előadó is látszott, nemcsak a dia. |
Köszönjük a lehetőséget, hogy online módon elérhetővé tették az előadásokat. Reméljük a jövő évben – az előző évekhez hasonlóan –, ismét lehetőség nyílik a Konferencián való személyes részvételre. Mindig tartalmas szakmai anyaggal készülnek a szervezők és az előadók. Köszönjük a rugalmas és hatékony megvalósítást. |
Köszönjük a tartalmas szakmai előadásokat. Nagyon hasznos és értékes programon vehettem részt. Köszönet a szervezőknek! |
Köszönjük, hogy ebben a nehéz helyzetben is találtak módot a konferencia megtartására, és ennek technikai hátterét is biztosították. Gratulálunk a szándékhoz és a kivitelezéshez! |
Köszönöm a lehetőséget! Köszönettel venném, ha jövőben is alkalmam lehetne legalább a leendő konferenciák egyes előadásainak ilyen formában történő megtekintésére. Nagyon köszönöm és gratulálok minden SZERVEZŐNEK! |
Köszönöm a részvételi lehetőséget, a három napot végig online követtem. Bízom benne, hogy jövőre személyesen is jelen tudunk lenni Hajdúszoboszlón. |
Köszönöm erőfeszítéseiket, hogy megmaradt a konferencia kontinuitása! |
Köszönöm szépen a lehetőséget, a színvonalas munkát. Nekem ebben az időpontban nem volt szakértői napom, így csak a szabad időmben tudtam becsatlakozni az ajánlott programokra. |
Minden program hasznos és tanulságos volt! Értékes ötletek birtokosa lettem. Egy részvételi okiratnak kimondottan örülnék, a személyi mappában. |
Mint szaktanácsadó értesültem a programról, de a kollégáim többsége nem tudott az adott konferenciáról. |
Mobil telefonról tudtam nézni. Nagyon jó volt a honlap felépítése. |
Nem volt időm minden előadást meghallgatni. Gratulálok a szervezésért. |
Összességében jobb volt, mint amit vártam. A szervezők sokkal többet kihoztak az adott lehetőségekből, mint a gondolatomban volt. Nem bántam meg, hogy regisztráltam és tanultam az előadásokból, szellemiségből. Nyugdíjas pedagógusként is tudom hasznosítani. Sose tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő. |
Összességében pozitív élmény volt számomra a konferenciának ez a formája, de azért hiányzott a megszokott helyszín és a személyes jelenlét. Köszönet a szervezőknek, az előadóknak, és minden közreműködőnek a színvonalas, gazdag programért és a profi megvalósításért! |
Sajnos többször hangproblémám volt, de ezt lehet, hogy az én netkapcsolatom okozta. Nagyon szépen köszönöm, hogy részese lehettem a konferenciának, sok hasznos ismeretet szereztem, amit hasznosítani tudok munkámban. Ami nagyon jó lenne, ha a bemutatott prezentációkhoz hozzájuthatnánk. |
Sok átfedés volt, olyan információk, amelyet többször hallgattam meg. |
Szükség van ezekre a fórumokra még online módon is. |
Több évtizedes szakmai múlttal és számtalan konferenciával a hátam mögött úgy látom, hogy a jobbításra irányuló javaslatok, ötletek nehezen mennek át a gyakorlatba. Nyugdíjasként tavaly óraadó voltam egy kis falusi általános iskolában, és végigkínlódtam a tavaszi online oktatást. A konferencián véleményem szerint nem kapott elegendő hangsúlyt a vidék, a leszakadók, a hátrányos helyzetűek. A tankerületek látókörében nem jelennek meg az egyházi, alapítványi iskolák, szerettem volna ezekről is hallani. |
A konferencia médiavisszhangja
- XXII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia[1] – Református Tananyagtár
- Szakmai tanácskozás a köznevelésről[2] „Mit hoz a jövő? Tanítás–tanulás másképp” alcímmel – ELTE
- XXII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia[3] – BCE
- Mit hoz a jövő? Tanítás-tanulás másképp[4] – Csibésztúra
- Székesfehérvári jógyakorlat[5] a XXII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencián
- Mit hoz a jövő? – A közoktatás kihívásairól volt szó[6]
Zsófia a Családokért Felelős Tárca Nélküli Miniszter fiatalokért felelős helyettes államtitkára, valamint Dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere. A moderátor Horváth Ádám digitális oktatási szakértő, a Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ vezetője volt.
A kerekasztal megbeszélésen azokat a kérdéseket járták körül, amelyek az oktatás digitalizációjával kapcsolatosan merülnek fel napjainkban. Ilyenek például a digitalizáció hatásai:
- az oktatásban;
- az esélyteremtésben, illetve a tehetségfejlesztésben;
- a társadalmi felzárkózásban;
- a gyermekvédelemben;
- a polgárok mindennapjaiban.
Kiemelt helyre került a jelenlegi pandémia hatásainak vizsgálata, de alapvetően arra keresték a választ, hogy a pandémiát követően melyek azok tapasztalatok, amelyeket felhasználhatóak az oktatás és a fiatalok életének, pályaválasztásának támogatásában.
A kerekasztal moderátora szerint a generációs különbségek adják az egyik legnagyobb kihívást: a tanároknak a digitalizáció területén azt kell megtanítaniuk, amit sokszor még maguk sem tudnak, amit ők is csak most tanulnak, esetleg a diákok már ismernek, esetenként adott területet még jobban is, mint a pedagógus.
Mit hoz a jövő?
Reméljük jövőre lesz szakember-találkozó Hajdúszoboszlón, melyre hívhatjuk, várhatjuk Önöket!
Találkozzunk 2021. november 9–11-én a XXIII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencián!
A házigazda Suliszerviz Oktatási és Szakértői Iroda és a Suliszerviz Pedagógiai Intézet nevében:
Kónyáné Tóth Mária |
Molnár Csaba |