Gál Tamás, Dr. Mayer Virág
Robina az online robot lány – Robina az online tanító
Robina Iskola online tananyag
Az online tananyag készítésének ötletét az élet adta. A koronavírus járvány miatt 2020-ban vezettek be először digitális oktatást az iskolákban. Ekkor kiderült, hogy a legkisebbek online oktatása a legnehezebb. Számítani lehetett arra, hogy lesz még részünk digitális oktatásban ezért kezdtünk online tananyagfejlesztésbe. Ugyanakkor az ötlet mellett mindenkori és egyben további célunk is volt magának a tudásnak, a tanulásnak és a készségek élvezetes és hasznos elsajátításának informatikai úton való minél korszerűbb megtámogatása.
A fejlesztéshez és a tartalom alkotásához nagy mértékben nyújtanak megerősítést és olykor segítséget jelenlegi használóink a gyerekek, és persze a velük együttműködő és foglalkozó felnőttek.
A Robina Iskola online tananyag jellemzői, avagy Robina világa
- Személyisége: színes, vidám, segítőkész, kissé zabolátlan
- Neve: kisrobotos játékból ered
- Online felületen történő
- tantárgyi koncentrációt megvalósító;
- komplex készségeket fejlesztő;
- differenciált;
- egymásra épülő feladatokat tartalmazó;
- magyar nyelven írni és olvasni nem tudó gyerekeknél;
- olvasni tanító;
- oktatási módszer.
Szabadon hozzáférhető és telepíteni sem kell[1]
Használható okostelefonon, táblagépen, laptopon és PC-n is. A gyerekek a betűk ismerete nélkül is tudják használni.
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISZE)
szerepe a fejlesztésben
Az online tananyag megvalósítását a W3 Suli blogmotor tette lehetővé, amelyet 2016-ban tanulók készítettek a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Egressy Gábor Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája NTP-MTTD-15-0194 pályázata megvalósítása során egy 60 órás szakkör keretében. Az ISZE szakmai támogatása sokat segített a tehetséges tanulók kiválasztásában és szakértők bevonásával.
Az ISZE 2016. óta számos tehetséggondozó programot, fórumot és műhelyfoglalkozást szervezett kezdetben a W3 Suli blogmotor használatának bemutatására. 2021. óta már W3 Suli blogmotorra épülő Robina Iskola tananyagra helyeződött a hangsúly. Az érdeklődést jól példázza, hogy a 2022 tavaszán megvalósult két online fórumnak összesen 133 részvevője volt.
A XXIV. Országos Közoktatási és Szakképzési Szakértői Konferencián megtartott műhelyfoglalkozás az ISZE tehetségsegítő tanács NTP-HTTSZ-22-0011 pályázati programjának részeként valósult meg.
A programot támogatták:
Pillanatképek a konferenciáról:
|
|